תכניות משולבות – יש דבר כזה?

האם אפשר ליצור תכנית שהיא גם יעוץ, גם ליווי, גם קורס וסדנה? תכנית קידום עסקית שמעניקה לך גם מידע ספציפי לעסק שלך במצב הנתון כרגע, גם כוח ומוטיבציה לאורך זמן וגם ידע בסיסי ברמה גבוהה שייתן לך בסיס להחלטות בעתיד ותמיכה של קבוצה תוך יצירת קשרים ונטוורקינג? 

כן!

יועצים עסקיים ומאמנים עסקיים רבים יוצרים תכניות מהסוג הזה – שנותנות הכל:

+ מפגשים אישיים 

+ מפגשים קבוצתיים 

+ סירטונים ומיילים שיש בהם גם כוח וגם מידע 

+ ימי עיון ומפגשים בוובינרים 

כשכל התכנית כולה היא מעטפת לעסק ולבעלת העסק שמקבלת הכל בכל מכל כל. 

מה צריך לבדוק? 

לוודא שהיועץ/ ת אכן עומדים מאחורי ההבטחה שלהם לתת יחס אישי, התייחסת פרטנית לעסק שלך ויעוץ. קל לתת סירטונים לצפייה ולקיים קבוצות עבודה – האם היועצים אינם מידיי עסוקים בניהול המיזם כולו עד שלא נותר להם זמן וסבלנות ופניות עבור העסק הפרטי שלך? 

לוודא שהעלות משתלמת! ייתכן שתשלמי עלות של שעות יעוץ כשאת יכולה בעצם לקבל את המעטפת הזו משלושה גורמים שונים בעלות מופחתת בהרבה! תוכלי לקחת קורס של תמך/ מעוף/ מטי כדי ללמוד את הידע, לפנות למאמנת שווה שלוקחת פחות מ200 שח לשעה, ולשלם על עצות ברמה הכי גבוהה גם 1000 שח לפגישה אחת – ולצאת במחיר הרבה יותר זול מאשר מעטפת יקרה שתספק את כל השירותים במחיר של יעוץ ברמה הכי גבוהה. [לפרטים על יעוץ טוב לחצי כאן, לפרטים על ליווי טוב לחצי כאן, לפרטים על קורסים שווים לחצי כאן]

לוודא שיש לך זמן, כסף להשקעה, פניות [מלשון פנאי] ליישום כל מה שהתכנית תמליץ לך ליישם בעסק שלך! אם לא – את לא מתאימה לתכנית כרגע. 

לא חשוב שכל בעלות העסקים בתכנית תהיינה ברמה שלך או בתחום שלך. חשוב שמנהל/ת המיזם יודעים להנחות קבוצה.  

דווקא טוב שמנהל המיזם נעזר במאמנים/ יועצים ששומרים על הקשר הרצוף עם הלקוחות – יש להניח שהם יהיו מסורים לך ויזכרו את כל הניואנסים ואת הדקויות ששיתפת בקשר לעסק ולהעדפות שלך בניהולו. 

זה בסדר שהמאמנים/ היועצים מוכרים לך שעות יעוץ המשך משלהם, אבל רק אחרי שקבלת את כל השירות שהובטח לך במיזם עליו שילמת. 

זה בסדר גמור שמבקשים ממך המלצות במייל, בסירטון או במכתב וחשוב שתפרגני ותספרי שנעזרת – אבל שימי לב לתת קרדיט על מה שהיה באמת ושהתגמול על הפניית לקוחות חדשים הוא ברמה של "אנחנו מעריכים את ההמלצה שלך" ולא ברמה של "זו תהיה ההכנסה שלך מההשתתפות בתכנית שלנו"[תגמול גבוה במיוחד מעלה חשש…]. 

תכנית משולבת מיותרת לך אם מספיק לך לקבל יעוץ חד פעמי ממוקד על בעיה או אתגר שאת מתמודדת איתו, אם אינך זקוקה שילוו אותך לאורך הדרך של היישום ואם את מכירה את התחום ואינך זקוקה כרגע לידע מקיף ומבוסס. קחי רק מה שאת צריכה! 

4 תגובות
 1. מינדי מנצ'יק הגב

  יעל, זה מעולה! ממוקד וממקד.
  הגיע אלי משמים לתוך ההתלבטות שלי למה לפנות.
  שתזכי תמיד לעזור!

 2. שרה לוקסנברג הגב

  ווא זה ממש במקום הנכון אני מחפשת משהו כזה. חזק מלוה מיעץ והכי —מעיץ מכל החזיתות והעקר מקצועי ומבין.
  במיווחד אחרי שנכותי ובגדול ביעוץ יקר ומאכזב ועוד יותר ש.. גרם להפסד.
  אשמח לקבל פרטים על זמנים ומקוה הכי שיתאים לזמנים שלי כשכירה.

השארת תגובה